Nosework Polska

Stowarzyszenie Nosework Polska to pierwsza w Polsce organizacja nosework.

Naszym celem jest promocja noseworku jako aktywnej formy spędzania czasu z psem. Chcemy integrować środowisko noseworkowe w Polsce. Jako pierwsi stworzyliśmy regulaminy i organizujemy egzaminy i zawody. Zapraszamy do dołączenia do naszego grona!
Nosework to dyscyplina sportowa, która wywodzi się ze szkoleń psów policyjnych. Ponieważ nie każdy może korzystać z wiedzy i umiejętności trenerów pracujących w szeregach służb mundurowych, którzy profesjonalnie zajmują się detekcją, z czasem wymyślono aktywność, która pozwala imitować prace psów poszukujących. Mowa właśnie o noseworku. To dzięki tej dyscyplinie psy na całym świecie mogą specjalizować się w szukaniu różnych zapachów i brać udział w zawodach.
Jest to aktywność dla każdego psa, bez względu na rasę, wiek i sprawność fizyczną. Stymuluje umysł, udoskonala węch, pozytywnie wpływa na charakter zwierzęcia i zapewnia godziny świetnej zabawy! Właścicieli psów ucieszy informacja, że nosework nie wymaga drogiego wyposażenia, a ćwiczenia można wykonywać dosłownie wszędzie i w każdym czasie.
Zajęcia nosework polecane są także psom nadpobudliwym, agresywnym, lękowym, po przebytych kontuzjach, a nawet zwierzętom niepełnosprawnym.

 Strona internetowa:  Nosework Polska