Rafał Grzybek

ZAWODOWY TRESER PSÓW, ZOOPSYCHOLOG

Jestem miłośnikiem i pasjonatem psów, od dawna fascynują mnie ich zachowania i motywacja jaka nimi kieruje. Z tego względu uczestniczę w wielu seminariach prowadzonych przez znane na całym świecie autorytety w tej dziedzinie  (jak np. prof. Raymond Coppinger).
Dbam o to, by wśród właścicieli czworonogów wzrastała świadomość związana z ich posiadaniem. Zależy mi na tym, by malała liczba oddawanych do schroniska psów czy też ich porzucanie. Często, zupełnie za darmo, prowadzę wykłady i udzielam porad np. podczas różnorakich imprez masowych, na których uczę m.in. jak unikać pogryzień przez psy, skąd bierze się agresja i jak jej zapobiegać. Organizuję zbiórki rzeczy i karmy dla zwierząt schroniskowych.

Organizuję także spacery z psami, by zachęcać mieszkańców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pupilami.
Na takich spotkaniach można zdobyć nieco wiedzy, a także uzyskać wstępne porady dotyczące codziennych problemów związanych z czworonogiem.
Takie wspólne wypady cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli chcesz dołączyć, polub moją stronę na Facebooku i będziesz zawsze na bieżąco.

Zajmuję się m.in. trudnymi przypadkami szeroko pojętej agresji wśród psów.  Staram się eliminować źródło problemu, a nie tylko skutek jaki po nim następuje.

Borykamy się u psów jednak nie tylko z agresją ale i z lękiem. Tu także każdy z problemów należy rozpatrywać osobno.

Zachęcam do kontaktu i obserwowania także mojego profilu na Facebooku. 🙂

Media o mnie i ze mną 🙂

Badźmy w kontakcie

Ze względu na dynamiczne zmiany związane z przejęciem władzy przez nowy rząd w mediach publicznych (20.12.2023r), istniejące linki do filmów i reportaży wyprodukowanych przez TVP3 mogą obecnie nie działać.
Mam nadzieję, że wkrótce uzyskają do nich Państwo ponowny dostęp.
Przepraszam.