Warsztaty węchowe

Nosework

Czym jest?
Nosework to dyscyplina sportu kynologicznego polegająca na wyszukiwaniu przez psa trzech, ściśle określonych próbek zapachowych. Próbki mogą być umieszczone w różnych pojemnikach, pomieszczeniach a nawet pojazdach czy… w wodzie.
Ogólnie mówiąc, w Nosework chodzi o to, by w bezpiecznych warunkach móc symulować poszukiwanie, np. przez psy policyjne, narkotyków, niebezpiecznych przedmiotów itp.
Pies w Nosework pracuje na swoim najsilniejszym zmyśle, czyli węchu.
Czy psa trzeba uczyć węszenia? Nie!
Ma tą umiejętność wrodzoną!
Czego więc będziecie uczyli się w trakcie zajęć?
Komunikacji z własnym psem, dzięki której pies wskaże Wam dokładnie zapachu, którego poszukujecie.

Dla kogo Nosework?
Dla każdego! To świetny sposób na urozmaicenie zabaw ze swoim pupilem, rozszerzenie zabaw w stylu mata węchowa i nie tylko. 🙂
Masz psa lękliwego? Agresywnego? Reaktywnego? Nie potrafisz w żaden sposób wyciszyć i zająć swojego psa, by nie demolował mieszkania lub nie niszczył różnych przedmiotów?
A może masz psa, który jest w czasie rekonwalescencji i nie może tymczasowo uczestniczyć w większych aktywnościach fizycznych?
Te zajęcia są dla Ciebie!

 

Mantrailing

Mantrailing jest wspaniałym psim sportem. Polega na tropieniu zaginionych człowieków 🙂 Więc jeżeli lubicie spędzać czas ze swoim psem, wzmacniać waszą więź i uczyć się psiej komunikacji to te warsztaty są dla Was!
Psi nos jest niesamowity i macie możliwość go przetestować w tropieniu ludzi.
Jeżeli macie psa, który jest mało pewny siebie bądź pracujecie nad samodzielnością psa to mantrailing jest także dla Was.