Problemy behawioralne

Behawior psów to inaczej psie zachowanie, które często różni się w zależności od wielu czynników takich jak np. rasa psa, wiek psa, jego przeszłe doświadczenia.
Bardzo ważne staje się poznanie i stosowanie behawioryzmu zwierząt, który doskonale pomaga Nam zrozumieć psychikę Naszych pupili.


Jakie najczęściej mamy problemy? Załatwianie  potrzeb fizjologicznych w domu, uciążliwe i notoryczne szczekanie w domu, lęk przed  ludźmi,  psami, dźwiękami czy rzeczami lub nawet agresja. W większości przypadków to nasze błędy powodują wszystkie te rzeczy, z którymi później musimy się borykać i szukać rozwiązania sytuacji wzywając trenera, behawiorystę.
Musimy pamiętać, że każdy przypadek jest rozpatrywany osobno i nie ma „złotego przycisku”, którego naciśnięcie spowoduje „reset” i „naprawienie” psa.
Im szybciej zaczniemy pracować ze swoim pupilem tym lepiej. Już w wieku szczenięcym musimy wpajać czworonogowi zasady i elementy prawidłowego funkcjonowania wśród Nas. Wczesne przyzwyczajenie go do tego pozwoli uniknąć Nam wielu problemów w przyszłości, a psom pozwoli na radosne i pełne przygód życie wśród ludzi 🙂